A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Python file védelem??
#1
Sziasztok!

Minap találtam egy klienst amiben elég érdekesen van megoldva a root-ban lévő Python fileok tartalma... Nem igazán láttam még ilyet ezért szeretnék egy kis útbaigazítást kérni tőletek, hogy pontosan mi ez és hogyan tudom visszahozni az eredeti állapotra?

Nagyon szépen köszönöm előre is!


Csatolt fájl(ok)
.py   uichat.py (Méret: 43.07 KB / Letöltések: 42)
Válaszol
#2
(2016-10-31, 02:03 AM)Turkmoneyo Írta: [Csak regisztrált felhasználók láthatják ezt a tartalmat.]Sziasztok!

Minap találtam egy klienst amiben elég érdekesen van megoldva a root-ban lévő Python fileok tartalma... Nem igazán láttam még ilyet ezért szeretnék egy kis útbaigazítást kérni tőletek, hogy pontosan mi ez és hogyan tudom visszahozni az eredeti állapotra?

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Nos a python képes bizonyos encodingokat használni. Ilyen például a base64. Eléggé primitív megoldás, konkrétan semmit nem ér. Pl notepad++-al is vissza tudod fejteni: Kijelölöd az egészet, majd jobb gomb-> plugin commands -> base64 decode. Vagy akár ha googleba beírod hogy base64 decode ott is van jó pár oldal, amin tudsz base64-et decodeolni.
[Kép: TMgIQ4y.png]
[Kép: otB5XU8.png]
Válaszol
#3
[quote pid='113' dateline='1477898594']
Köszönöm! Smile
[/quote]
Válaszol
#4
Ráadásul ránézésre is egyértelműen látszik, hogy base64 Smile



C̖̣͓͇̐ͫ̄ͭ̅̅͂͟o҉͖͚̣̺̫ͅn͖̭̰̆̿̿t̔̍̐̾̔̿̚̕o͓̗̲̬̝͋ͭͩ̈ͥͪl̢ͦ̐ͨ ̹͑͂ͨ̌͜i̮͍̭̠͚̮ͦs̫̟̣͗̏ͤ ̳̮̲̦̯̫͔́a̿ͦ̑̚n̠̟̥̠̊̆ ̧͉̬̙̯̘́̏Ì̧l̶͚ͣl͂̎̇ͭ̆ͫ̾͝u̜̞̰͕ͨ̊͟s͍̩̲͈ͅͅiͥͭ̂̋҉͈̫̞ṓ̝͍̼͙͎͔̄n̞ͭͩ͆ͭ͑̐.̹͔͓͖̝̠̏͂̔͐̂̎͠ͅ


Válaszol
#5
(2016-11-02, 10:48 AM)P3NG3R Írta: [Csak regisztrált felhasználók láthatják ezt a tartalmat.]Ráadásul ránézésre is egyértelműen látszik, hogy base64 Smile

Sajnos nem nagyon foglalkoztam kódolásokkal eddig szóval elnézést ha ennyire egyértelmű volt Big Grin
Válaszol


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég